Zázračná energia

Napíšte nám

info@zazracnaenergia.sk

Zavolajte nám

+421 911 933 798
Po - Pia 8:00 - 16:00

NA NOVÝ ROK K ZDRAVIU KROK

Objednajte si darčekové balenie

„6 sedení za cenu 4
LEN ZA 120€“

Terapie sa rezervujú na miestnosť,
max. 4 osoby spolu.

Potvrdením záujmu o balíček terapií súhlasíte so spracovávaním osobných údajov.

DARUJTE NA VEĽKÚ NOC ZDRAVIE

Objednajte si darčekové balenie 6 sedení za cenu 4

„Len za 120€, 4 osoby“

Terapie sa rezervujú na miestnosť, môžete prísť 4 osoby

Potvrdením záujmu o balíček terapií súhlasíte so spracovávaním osobných údajov.

Meditácia efektívne: Návrat k vnútornému pokoju a výkonnosti

V dnešnom rýchlo sa meniacom svete, kde sme neustále vystavení stresu a informačnému preťaženiu, je stále dôležitejšie nájsť spôsoby, ako si udržať duševnú rovnováhu a zvýšiť svoju výkonnosť. Meditácia sa stáva stále populárnejšou metódou, ktorá nám umožňuje na chvíľu upustiť od všetkých vonkajších vplyvov a prejsť do stavu vnútorného pokoja a sústredenia.

Mnoho ľudí si myslí, že meditácia je iba duchovnou praktikou spojenou s náboženstvom, ale v skutočnosti je to oveľa viac. Vedci a odborníci sa zaoberajúci meditáciou odhalili množstvo výhod, ktoré prináša pre našu fyzickú a duševnú pohodu. Okrem relaxácie a zníženia úzkosti môže meditácia zlepšiť našu pamäť, koncentráciu a kreativitu. Taktiež má pozitívny vplyv na náš imunitný systém a celkové zdravie.

Čo na to hovorí výskum mozgu?

Výskum ukazuje, že počas meditácie sa dostáva mozok do stavu alfa a theta mozkových vĺn. Keď sa dostaneme do meditatívneho stavu, aktivujeme viaceré oblasti mozgu – najmä prefrontálny kortex, limbický systém, ktoré sú spojené s uvoľnením a pozornosťou, emocionálnym spracovaním vonkajších podnetov, reguláciou stavu bdelosti a pozornosti. Táto aktivácia vedie k zníženiu úzkosti a napätia a k zlepšeniu sústredenia a vnímania, emocionálnej stabilite a lepšiemu manažmentu stresu.

Alfa mozkové vlny sú spojené s uvoľneným a pokojným stavom mysle. Vyskytujú sa pri zatvorených očiach a relaxácii. Tieto vlny sú typické pre stav meditácie, keď sa myslenie stáva upokojeným a sústredeným.

Theta mozkové vlny sú spojené s hlbokou relaxáciou, meditatívnym stavom a intenzívnymi vnímaniami. Sú charakteristické pre fáze hlbokého spánku, ale tiež sa vyskytujú počas meditácie. Theta vlny sú priamo spojené s prehĺbeným vnímaním a intuíciou.

Ako sa dostať do meditačného stavu, čo robiť a čo nie?

Ak túžite po znížení stresu, zlepšení svojej produktivity a dosiahnutí vnútornej harmónie, meditácia môže byť práve tým správnym nástrojom. Bez ohľadu na to, či ste začiatočníkom alebo skúseným meditátorom, tento článok vám poskytne informácie a rady, ktoré vám pomôžu vstúpiť do sveta meditácie a začať si užívať jej výhody v každodennom živote. Tu je niekoľko cenných tipov ako na to:

 • Hlboké dýchanie: Sadnite si v pohodlnom postavení a začnite sa sústrediť na svoj dych. Pomaly a hlboko vdychujte cez nos a potom pomaly vydychujte cez ústa. Zamerajte sa na pohyb brucha a hrudníka pri dýchaní. Tento jednoduchý akt hlbokého dýchania pomáha upokojiť myseľ a telo a viesť k meditatívnemu stavu.

 • Vizualizácie: Predstavte si pokojné a harmonické miesto vo vašej mysli, ako napríklad pláž, lesný jazierko alebo horský vrchol. Vizualizácia týchto scenérií a sústredenie sa na ich detaily vám pomôže oddialiť vonkajšie podnety a prejsť do stavu meditácie.

 • Opakovanie mantry: Vyberte si jedno slovo alebo krátku frázu, ktorú budete opakovať v mysli. Môže to byť slovo ako „pokoj“ alebo „láska“ alebo fráza ako „Som tu a teraz.“ Opakujte túto mantru v tichu a zamerajte sa na zvuky a vibrácie, ktoré prináša. Mantru môžete aj spievať.

 • Tichá pozorovateľnosť: Sediac v tichu, sústreďte sa na pozorovanie svojich myšlienok, pocitov a vnemov bez toho, aby ste sa k nim pridávali alebo ich hodnotili. Staňte sa pozorovateľom svojej mysle a ponechajte ich iba prísť a odísť, bez posudzovania.

 • Progresívna relaxácia: Začnite uvoľňovať napätie vo vašom tele postupne od hlavy až po nohy. Sústreďte sa na každú svalovú skupinu a uvoľňujte ju postupne. Tento proces relaxácie vám pomôže zbaviť sa fyzického napätia a pripraviť sa na meditáciu.

 • Monotónna chôdza: Namiesto sedenia môžete skúsiť chodiť pomaly a vedomo. Sústreďte sa na každý krok, pociťujte kontakt nohy s podlahou a vnímajte pohyb vašich svalov. Toto cvičenie chôdze vám pomôže skĺbiť pohyb s pozornosťou a dosiahnuť meditatívny stav.

 • Zvuková meditácia: Zatvorte oči a sústreďte sa na počúvanie zvukov vo vašom okolí. Môžete si všímať zvuky prírody, hudbu, šum vetra alebo iné zvuky, ktoré vás obklopujú.

 • Riadená meditácia: Ponúka usmernenie a podporu pre začiatočníkov a pomáha udržať myseľ sústredenú a uvoľnenú. Taktiež je prospešná pre tých, ktorí majú ťažkosti so samostatnou meditáciou alebo s udržiavaním sústredenia. Inštruktor alebo hlas vám poskytuje vedenie a pomáha vám ostať v prítomnom okamihu. Môžete si vybrať meditácie zamerané na rôzne ciele, ako je relaxácia, zmiernenie úzkosti, zvýšenie sústredenia alebo rozvoj vnútornej harmónie.

Meditačný stav – dá sa to ešte rýchlejšie a efektívnejšie? EESystém hovorí že áno.

Počas EESystem terapie dochádza k tomu, že mozok sa dostáva do stavu alfa vĺn za krátky čas. Naše praktické skúsenosti hovoria, že je to do 15 tich minút.
Väčšina klientov je schopná do 30 minút následne dosiahnuť aj theta vlny.

Bolo urobených aj niekoľko štúdií, výskum pomocou EEG, ktoré sa priamo zaoberali stavom mozgových vĺn počas aplikácie EESystému.

Výhodou terapie EESytém že je možné dosiahnuť meditatívny stav rýchlejšie a s menším úsilím.

Pozrite si aj skúsenosti našich klientov, ktoré hovoria sami za seba, toto sú pocity, ktoré pri tom zažívajú:

 • Po 15 minútach terapie, som začala pociťovať mierny druh energie, ktorý prechádzal cez spodné končatiny.

 • Po 30 minútach som pociťovala uvoľnenie v črevách.

 • Po 50 minútach úplná relaxácia celého organizmu.

 • Po 120 minútach pocit vnútornej extázy, smiechu, radosti…

………Jednoznačne prídem znovu a odporúčam každému.

„Ďakujeme Vám za Váš záujem o balíček terapií, ozveme sa Vám do 24h mailom. Pozrite sa aj do spamu 😊“