Zázračná energia

Napíšte nám

info@zazracnaenergia.sk

Zavolajte nám

+421 911 933 798
Po - Pia 8:00 - 16:00

HORÚCA ZĽAVA iba v lete

Objednajte si darčekové balenie 6 sedení za cenu 4

„Len za 120€, 4 osoby“

Terapie sa rezervujú na miestnosť, môžete prísť 4 osoby

Potvrdením záujmu o balíček terapií súhlasíte so spracovávaním osobných údajov.

Prekonajte chronickú únavu, zbavte sa vyčerpania a načerpajte životnú energiu

 

Únavu pozná každý z nás. Cítime sa vyčerpane, bez energie a motivácie, a to aj napriek tomu, že sme spali dosť a nerobili sme vôbec nič náročné. Avšak ak sa s týmto stavom stretávate pravidelne a trvá už dlhodobo, môže to byť príznakom chronického vyčerpania. Táto chronická únava následne ovplyvňuje nielen fyzický stav, ale aj duševné zdravie a kvalitu života. V článku si povieme o tom, ako tento problém rozpoznať a zbaviť sa ho.

Čo je chronická únava a ako ju rozpoznať

Chronickú únavu môžeme najlepšie definovať na základe jej symptómov. Ide o vyčerpanie organizmu, ktoré nezmizne ani po dostatočnom odpočinku alebo spánku. Táto únavová porucha je často sprevádzaná aj rôznymi ďalšími príznakmi, ako sú napríklad bolesti hlavy, nevoľnosť, depresia, problémy so sústredením či problémy so spánkom. Niektorí ľudia tiež uvádzajú bolesť svalov a kĺbov, a dokonca aj opuchy končatín.

Chronická únava sa zvyčajne prejavuje po dobu niekoľkých týždňov alebo dlhšie a môže významne ovplyvniť každodenný život. Napriek tomu, že príčiny tejto poruchy nie sú úplne jasné, vedci identifikovali niektoré faktory, ktoré prispievajú k jej vývoju. Medzi najdôležitejšie patria stres, nedostatok spánku, infekcie a rôzne psychologické faktory.

Najčastejšie trápi únavový syndróm pracujúcu populáciu, hlavne zamestnané ženy. Avšak aj napriek tomu, že táto choroba sa týka prevažne ľudí vo veku od 20 – 60 rokov, ani starší ľudia nie sú celkom vylúčení z rizika. Dokonca v ich prípade sa chronická únava často neodhalí a zle sa diagnostikuje. U starších ľudí sa totiž už akosi prirodzene očakáva úbytok psychických i fyzických síl, a preto sa tento problém často podceňuje.

Čo robiť pri chronickej únave a vyčerpaní organizmu?

Chronická únava a vyčerpanie organizmu sú problémy, ktoré žiaľ postihujú stále viac a viac ľudí. Do veľkej miery sú dôsledkom hektického spôsobu života, ktorý vedie k nedostatku spánku a narušeniu zdravej rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom.

Preto ak sa cítite neustále unavení a bez energie, je ako prvé treba zistiť príčinu a nájsť spôsob, ako sa s tým vysporiadať. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše zdravie a pohodu:

  • Vyhľadajte lekára – lekár vám môže odporučiť vhodnú liečbu a pomôcť vám zistiť príčinu vášho stavu. Hlavne vylúči, alebo potvrdí závažnejší zdravotný problém, ktorého chronická únava môže byť iba symptómom.

  • Zlepšite stravovanie – strava má zásadný vplyv na zdravie a psychickú pohodu. Preto sa snažte jesť vyvážené jedlá bohaté na živiny a vitamíny, ktoré vám pomôžu zlepšiť prísun energie. Vynechajte cukor, sladké jedlá, pite dostatok vody.

  • Absolvujte EESystém terapiu – moderná a vedecky overená metóda založená na skalárnom poli, kde zároveň sú emitované fotóny o konkrétnych frekvenciách, ktorá dokáže efektívne regenerovať bunky tela a tým odstrániť únavu.

  • Dbajte na kvalitu spánku – nedostatok spánku má veľmi negatívny vplyv na výkonnosť organizmu a celkové zdravie. Snažte sa preto, aby váš spánok bol pravidelný a dostatočný. Aspoň 30 minút pred spaním sa vyvarujte modrého svetla (TV, mobil…) a nepite kávu, alkoholické nápoje a ani zelený či čierny čaj.

  • Znížte stres – stres je veľkým faktorom prispievajúcim k únave a vyčerpaniu organizmu. Snažte sa nájsť spôsob, ako zmierniť stres vo vašom živote. Napríklad pravidelným relaxovaním a meditáciou. Aj v tomto smere vám pomôže EES terapia.

  • Začnite cvičiť – cvičenie je skvelým spôsobom, ako si zlepšiť energetický metabolizmus a zmierniť únavu. Začnite pomaly s jemným cvičením, ako napríklad jogou alebo prechádzkami a postupne zvyšujte intenzitu.

  • Hľadajte podporu – ak sa cítite vyčerpane a bez energie, hľadajte podporu od svojej rodiny a priateľov. Zdieľanie svojich pocitov a problémov s ostatnými vám môže pomôcť rýchlejšie prekonať únavu.

TIP

Prírodné antioxidanty, ako napríklad vitamíny C a E, betakarotén, zinok a selén, pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele a tým chránia bunky a tkanivá pred poškodením. To následne znižuje príznaky chronickej únavy a vyčerpania.

Ako vám pomôže EESystem terapia pri chronickej únave?

Táto terapia sa zameriava na obnovu energie buniek v tele a zlepšenie funkcie nervového systému. Vykonáva sa pomocou zariadenia, ktoré generuje skalárne pole stimulujúce bunky, čím im pomáha zotaviť sa.

Väčšina klientov už po jednej terapii majú viacej energie a tento stav im pretrváva aj niekoľko dní po ukončení terapie.

Dokonca pri EES terapii dochádza k bunkovej regenerácii, ktorá môže viesť aj k oprave poškodenej DNA v bunkách. Skalárne pole tiež pomáha zvýšiť napätie buniek na správne hodnoty (70-80 mV), čo následne vedie k lepšiemu fungovaniu buniek a tým i celého organizmu. Zlepší sa tým aj kvalita spánku a činnosť nervovej sústavy – schopnosť myslieť, lepšia nálada…

Záver

Chronická únava je stav, ktorý sa vyznačuje dlhodobým vyčerpaním organizmu aj napriek dostatočnému odpočinku a spánku. Môže byť sprevádzaná rôznymi príznakmi, najčastejšie však bolesťami hlavy, depresiou či problémami so sústredením alebo so spánkom.

Medzi najdôležitejšie príčiny vzniku tohto ochorenia patria stres, nedostatok spánku, zlá životospráva a rôzne psychologické faktory. Riešením tohto problému je kvalitný spánok, zdravé stravovanie, cvičenie, meditácia a absolvovanie EESystem terapie.

„Ďakujeme Vám za Váš záujem o balíček terapií, ozveme sa Vám do 24h mailom. Pozrite sa aj do spamu 😊“