Zázračná energia

Napíšte nám

info@zazracnaenergia.sk

Zavolajte nám

+421 911 933 798
Po - Pia 8:00 - 16:00

NA NOVÝ ROK K ZDRAVIU KROK

Objednajte si darčekové balenie

„6 sedení za cenu 4
LEN ZA 120€“

Terapie sa rezervujú na miestnosť,
max. 4 osoby spolu.

Potvrdením záujmu o balíček terapií súhlasíte so spracovávaním osobných údajov.

HORÚCA ZĽAVA iba v lete

Objednajte si darčekové balenie 6 sedení za cenu 4

„Len za 120€, 4 osoby“

Terapie sa rezervujú na miestnosť, môžete prísť 4 osoby

Potvrdením záujmu o balíček terapií súhlasíte so spracovávaním osobných údajov.

Nočné budenie, nespavosť. Ako si zabezpečiť kvalitný spánok.

V dnešnej rýchlo sa meniacej spoločnosti je získanie dostatočného a kvalitného spánku často výzvou pre mnoho ľudí. Nočné budenie a nespavosť sa stali bežnými problémami, ktoré ovplyvňujú naše zdravie, výkon a celkovú životnú kvalitu. Zlé spánkové návyky a nízka kvalita spánku môžu mať vážne dôsledky pre telo človeka.

Hlavné dôsledky zlej kvality spánku:

 • Zhoršená kognitívna funkcia, problémy so sústredením,  pamäťou a rozhodovaním.

 • Zvýšené riziko úrazov: Únava z nedostatočného spánku môže ovplyvniť reflexy a zvýšiť riziko dopravných a pracovných nehôd.

 • Oslabená imunita:  Nedostatok spánku oslabuje imunitný systém a zvyšuje náchylnosť na choroby. Taktiež vzniká zvýšené riziko vzniku chronických ochorení ako napríklad srdcové choroby, cukrovka a obezita.

 • Zvýšené riziko psychických porúch: dopad na psychiku je v podobe náladovosti, podráždenosti, úzkosti a depresiu.

 • Zhoršená kognitívna funkcia, problémy so sústredením,  pamäťou a rozhodovaním.

 • Zvýšené riziko úrazov:Únava z nedostatočného spánku môže ovplyvniť reflexy a zvýšiť riziko dopravných a pracovných nehôd.

 • Oslabená imunita: Nedostatok spánku oslabuje imunitný systém a zvyšuje náchylnosť na choroby. Taktiež vzniká zvýšené riziko vzniku chronických ochorení ako napríklad srdcové choroby, cukrovka a obezita.

 • Zvýšené riziko psychických porúch: dopad na psychiku je v podobe náladovosti, podráždenosti, úzkosti a depresiu.

 • Poruchy metabolizmu: Vzniká nerovnováha hormónov zodpovedných za hlad, sýtosť a ukladanie tukov.

 • Zhoršená sexuálna funkcia: Nedostatok spánku môže viesť k zníženiu sexuálneho libida u oboch pohlaví a poruchám erekcie u mužov.

…preto je veľmi dôležité zabezpečiť kvalitu a dĺžku spánku.

Ako si pomôcť pri nespavosti, budení v noci a zlepšiť kvalitu spánku.

Pozrieme na rôzne metódy a tipy, ktoré nám pomôžu dosiahnuť kvalitný spánok a znížiť časté prebúdzanie a nespavosť. Od jednoduchých zmien nášho životného štýlu po techniky relaxácie a správne prostredie v spálni…..objavte spôsoby, ako zabezpečiť si zaslúžený odpočinok a vyhnúť sa nočnému budeniu, nespavosti.

Vyhnite sa pred spaním….

 • stimulantom: Obehať kofeín, nikotín a alkohol, najmä niekoľko hodín pred spaním. Tieto látky môžu narúšať váš spánkový cyklus a spôsobiť problémy so zaspávaním a prebúdzaním.

 • príliš ťažkým jedlám: Konzumácia ťažkých jedál a nadmerné prejedanie sa pred spaním môže spôsobiť nepríjemné tráviace problémy a narúšať spánkový cyklus. Zvoľte ľahké, zdravé občerstvenie, ak máte pred spaním hlad.

 • intenzívnemu cvičeniu: Fyzická aktivita je dôležitá pre kvalitný spánok, ale intenzívne cvičenie tesne pred spaním môže zvýšiť vašu hladinu energie a znemožniť tak ľahko zaspať. Skúste cvičiť aspoň niekoľko hodín pred spaním.

 • používaniu elektronických zariadení: VModré svetlo emitované elektronickými zariadeniami môže potlačiť tvorbu melatonínu, hormónu dôležitého pre reguláciu spánku. Vypnite telefón, tablet a televízor aspoň hodinu pred spaním.

 • stresovým situáciám: Naučte sa relaxačné techniky, ako je hlboké dýchanie, meditácia alebo jóga, ktoré vám pomôžu zvládnuť stres a uvoľniť sa pred spaním.

Zabezpečte si…

  • príjemné a tiché prostredie spálne: Uistite sa, že vaša spálňa je tmavá, tichá a dobre vetraná. Použite závesy na zatemnenie, odstráňte rušivé zvuky a uistite sa, že teplota je pohodlná.

  • pohodlný matrac a vankúš: Investujte do kvalitného matraca a vankúša, ktoré podporujú správnu polohu tela a znižujú nepohodlie počas spánku.

Čo môžete urobiť, keď už to naozaj nefunguje…

 • Difúzer s esenciálnymi olejmi: PJe to skvelý spôsob, ako vytvoriť príjemnú a upokojujúcu atmosféru pred spaním. Vyberte si esenciálny olej s relaxačnými vlastnosťami, ako napríklad levanduľa, rozmarín, mandarínka alebo mäta. Pridajte pár kvapiek oleja do difúzera s vodou a nechajte ho pomaly uvoľňovať príjemnú vôňu do vášho spálňového prostredia. Tieto vône môžu pomôcť upokojiť myseľ a telo, čo vám umožní lepšie zaspávať a dosiahnuť hlbší spánok…..môže byť príjemným a relaxačným doplnkom vášho rituálu pred spaním.

 • Výživové doplnky pre lepší spánok: Existuje niekoľko výživových doplnkov, ktoré môžu pomôcť podporovať zdravý spánok a zlepšiť jeho kvalitu. Tieto doplnky môžu obsahovať prírodné zložky, ktoré majú upokojujúce a relaxačné účinky na telo. Tu sú niektoré z nich: Melatonín, L-theanín, Magnézium, Rastlinné extrakty (valeriána, chmeľ, levanduľa, mäta alebo koreň baldriánu).

 • Počúvanie upokojujúcej hudby: HHudba má silný vplyv na naše emócie a náladu. Vytvorte si zoznam upokojujúcej hudby, napríklad klavírnu hudbu, prírodné zvuky alebo zvukové terapie. Pustite si túto hudbu pred spaním a nechajte ju vás upokojiť a pripraviť na odpočinok.

 • Teplý kúpeľ: Je osviežujúci a relaxačný. Použite príjemnú vôňu esenciálnych olejov alebo soľ do kúpeľa. Teplá voda uvoľní napätie vo svaloch a prispieva k lepšiemu spánku.

A čo ešte navyše?

EESystem, známy tiež ako Energy Enhancement System, je zariadenie, ktoré sa používa na zlepšenie fyzického a emocionálneho stavu človeka, na dosiahnutie harmonizácie a energetického vyváženia tela.


Počas terapie sa nastáva uvoľnenie svalov, zníženie úzkosti a stresu, a tým môže viesť k hlbšiemu a pokojnejšiemu spánku, pomôcť s nespavosťou, nočným bdením a obnovením spánkového režimu.

Takto sa na to díva zdravotná sestra, ktorá navštívila EESystem:

Nemôžem povedať, že by som mala konkrétne zdravotné problémy, povedzme, že také bežné, typické pre ženu v mojom veku, pracujúcu na zmeny. Vnútorný nepokoj, poruchy spánku, potreba stále byť v pohybe, neschopnosť dlhšieho sústredenia sa. Veľmi rada čítam a nie som schopná vziať si knihu a čítať v pohode aspoň pol hodinu. Akoby som nevedela vypnúť.

Moje prvé stretnutie s EESystemom bola aj pre mňa výzva. A veľká. Sedieť v kľude 2 hodiny. Zvládla som hodinu a pol. Cítila som mravenčenie po celom tele, pocity chladu. Sledovala som sa potom celý deň aj v nasledujúce dni.

V tú noc som som spala po dlhom čase pokojne a 8 hodín čo sa mi nestalo roky. Nasledujúce dni som bola oveľa pokojnejšia. 

Zvláštne sa to popisuje, ale sú to úžasné pocity. Pocit vyrovnanosti, presvedčenie, že je všetko v poriadku, že všetko zvládnem.
Asi po týždni som si dala druhé rande s EESystemom. Toto som už zvládla 2 hodiny. Opäť mravenčenie a pocity chladu, ale tešila som sa na ten stav po. 

Ten pocit vyrovnanosti, stav bytia – „toto som ja a takáto chcem byť“ je jednoducho úžasný. 

Dnes je to 3tí deň po sedení a ten pocit ešte stále mám…..

Každá z týchto možností poskytuje svoj vlastný spôsob relaxácie a prípravy na spánok. Skúste niekoľko z nich a zistite, ktorá metóda funguje najlepšie pre vás. Dôležité je nájsť si čas na relaxáciu a oddych pred spaním, vytvoriť pohodlné a pokojné prostredie.

Želáme Vám príjemné zaspávanie a kvalitný spánok.
„Ďakujeme Vám za Váš záujem o balíček terapií, ozveme sa Vám do 24h mailom. Pozrite sa aj do spamu 😊“